Práca v Nemecku

Práca v Nemecku so sebou nesie výhodu silne trhovo orientovanej ekonomiky. Aj v čase, kedy sa vyrovnávame s rôznymi ekonomickými problémami, má pracovný trh v Nemecku veľmi silné a stabilné prostredie na to, aby mohol prosperovať. Práca v Nemecku so sebou prináša to čo je typické pre Nemecko ako celok a to presnosť, dôslednosť a 100% kvalitu. V súvislosti s týmito stálymi vlastnosťami tohto pracovného trhu sa kladie dôraz na dôsledný výber pracovnikov do tejto krajiny ako aj na ich sobrý pracovný výkon. Prácu v Nemecku je možné vykonávať na základe pracovnej zmluvy alebo na živnosť.

Opatrovateľka v Nemecku:

Práca v Nemecku pre opatrovateľky, ktorú hľadáte. Vyhľadávaná pracovná pozícia opatrovateľka v Nemecku. Ide o legálnu prácu v zahraničí, prinášajúcu všetky výhody príjmu v zahraničí.

  • Opatrovateľka v Nemecku- najobľúbenejšia práca v zahraničí za super podmienok.

Opatrovateľka v Nemecku, miesto práce:

Pozície pre opatrovateľky sú po celom území Nemecka. Umiestnenie pracovnej ponuky je závislé od aktuálneho dopytu na pracovnom trhu. Robíme maximum, aby sme vyhoveli predstavám o pracovnom mieste v Nemecku.

Jazykové znalosti a požiadavky na opatrovateľky:

Práca opatrovateľky v Nemecku si vyžaduje komunikatívnu znalosť nemeckého jazyka. Po prihlásení na prácu v zahraničí Vás budeme kontaktovať a dohodneme s Vami termín konania pohovoru v nemeckom jazyku. Pohovor môžete absolvovať osobne alebo telefonicky.

Podmienkou pre umiestnenie opatrovateľky do nemeckej rodiny je odborná spôsobilosť - zdravotnícke vzdelanie alebo opatrovateľský kurz. V prípade, že túto podmienku nespĺňate, vyžadujeme prax v oblasti opatrovateľstva, po dobu min. 1 roka súvisle, podporenú referenciami.

Pracovná náplň opatrovateliek:

Opatrovateľka v Nemecku sa stará o klienta v jeho domácnosti, o varenie, nakupovanie, upratovanie, podávanie liekov, pomoc pri osobnej hygiene, podávaní stravy, pomoc s prezliekaním, ustielaním, prechádzky, poskytovanie spoločnosti klientom. Výborné pracovné ohodnotenie.

Vek opatrovateľky v Nemecku:

Požadovaný vek na pracovnú pozíciu opatrovateľky v Nemecku je od 18 rokov. Vek pre umiestnenie opatrovateliek nie je až tak dôležitý, skôr hrá úlohu znalosť nemeckého jazyka a skúsenosti s prácou opatrovateľky alebo kvalifikácia na túto prácu v podobe opatrovateľského kurzu.

Opatrovateľky v Nemecku a mzda:

Opatrovateľky pracujúce v Nemecku sú vyhľadávanou pracovnou pozíciou. Výška mzdy opatrovateľky v Nemecku sa pohybuje v závislosti od rodiny, resp. stavu pacienta. Opatrovateľky pracujúce na vlastnú živnosť dostávajú 1300- 1700 €/mesiac (v hrubom, v závislosti od stavu pacienta). S vybavením živnosti Vám radi pomôžeme. Proces vybavenie potrebných dokumentov nie je obtiažny a navyše Vám radi pomôžeme pri hľadaní novej práce v zahraničí. Pomôžeme Vám otvoriť dvere k novej práci- opatrovateľka v Nemecku.

Pracovná doba:

Pracovná pozícia opatrovateľky v Nemecku je na cca 2-3 mesačné turnusy. Medzi turnusmi sú dvojtýždňové až mesačné prestávky - podľa Vašich možností. Voľno počas dňa je na základe dohody s rodinou. Počas celého pobytu v zahraničí ste v kontakte s našou spoločnosťou. V prípade, že by ste v zahraničí potrebovali pomoc či podporu sme Vám k dispozícii.

Poistenie:

Pri práci opatrovateľky v Nemecku na živnosť si samostatne hradíte povinné poistné. Všetkým čo cestujú do zahraničia za prácou odporúčame uzavrieť komerčné cestovné poistenie a poistenie zodpovednosti za škodu. 

Ubytovanie a strava:

Opatrovateľky či už v Nemecku, Rakúsku alebo aj inde majú výhodu práve v bezplatnom ubytovaní a stravovaní. Strava aj ubytovanie je pre opatrovateľky v Nemecku poskytnutá zdarma priamo u klienta.

Čašník, čašníčka, chyžná, kuchár, aj práca v rýchlom občerstvení v Nemecku

Práca v Nemecku je zabezpečená v hoteloch, reštauráciach a v sieti rýchleho občerstvenia po celom území Nemecka. Prijatiu na pracovnú pozíciu v Nemecku predchádza pohovor s našim pracovníkom a taktiež s nemeckým zamestnávateľom. Pohovor prebieha výlučne v nemeckom jazyku a je realizovaný telefonicky.

Miesto práce v Nemecku a jazykové požiadavky

Na pracovné pozície do Nemecka je vyžadovaná znalosť nemeckého jazyka na mierne pokročilej úrovni. Táto požiadavka sa môže meniť podľa pozície a zamestnávateľa v Nemecku, Pracovné pozície čašník, čašníčka, chyžná, kuchár a podobne sú priebežne dopĺňané počas celého roka a miesto výkonu práce závisí od aktuálnej ponuky. Pracovné pozície sú po celom území Nemecka.

Mzda, ubytovanie, strava, pracovná doba a pod.

Mzdové ohodnotenie závisí od pracovnej pozície, skúseností, počtu odpracovaných hodín a pod.. Zvyčajne sa pohybuje na úrovni cca 1400- 2100 EUR/mesiac. Zvlášť pri pracovných pozíciách kuchár však platí, že rozhodujúce sú skúsenosti, a mzda môže byť aj vyššia. Presná pracovná ponuka je vám daná po obdržaní schválenia od nemeckého zamestnávateľa a je Vašim rozhodnutím či pracovnú ponuku príjmete. Strava počas práce býva zabezpečená nemeckým zamestnávateľom. Väčšina zamestnávateľov v Nemecku poskytuje stravu za zvýhodnených podmienok, poskytuje zľavy alebo si zamestnávateľ len prispieva.

Ubytovanie zabezpečuje vždy zamestnávateľ, v 95 % je zabezpečované za poplatok. Pracovná doba závisí od rozpisu služieb, priemerne sa pohybuje na úrovni 36-45 hodín týždenne.

Maliari, zámočníci, elektrikári, kúrenári, vodoinštalatéri, stolári, zvárač, pokrývač, elektrikár a pod., Nemecko

Jazykové požiadavky na pracovné pozície

Minimálne jeden zo skupiny musí hovoriť nemecky na pokročilej úrovni, ostatným stačia základy NJ. Zamestnávateľom preferované je, aby každý ovládal nemecký jazyk čo najlepšie. Ak to však nie je možné postačuje jeden z partie s plynulou znalosťou jazyka a ostatným stačia základy nemčiny.

Mzdové ohodnotenie, ubytovanie, strava

9,50 -10,70 €/hodinu + diéty cca 30 €/deň

Ubytovanie je zabezpečené zamestnávateľom za poplatok. Výška poplatku za ubytovanie sa pohybuje podľa miesta umiestnenia. Strava je individuálna. Potrebné sú pracovné skúsenosti na pozíciu na ktorú sa hlásite. Pri remeselných pracovných pozíciách zvlášť platí, že je potrebné ukázať svoje praktické znalosti nemeckému zamestnávateľovi čo najviac. Možnosť získať pracovnú zmluvu na dobu neurčitú aj po ukončení skúšobnej doby.

SPOLOČNE K VŠETKÝM PONUKÁM:

O aktuálnych pracovných ponukách sa informujte na t.č.: 0915 863 666, 0910 385238

Doprava k pracovným pozíciám:

Pred vycestovaním pre Vás pripravíme cestovný plán! Poradíme najvhodnejšie spojenie, prípadne si lístky, resp. cestu môžete zajednať aj u nás.

Ako sa prihlásiť na prácu v zahraničí:

Postup je veľmi rýchly a jednoduchý:

  1. Zaregistrujte sa osobne alebo online cez našu stránku
  2. Odošlite nám na info@bmagency.sk ďalšie materiály potrebné na skompletizovanie Vašej registrácie. Predovšetkým: Životopis NJ, prípadne odporúčania (ak máte).

Postup vybavenia pracovného pobytu:

  1. Po kompletnej registrácii Vás zaradíme do databázy a odošleme Vaše materiály zamestnávateľovi.
  2. Potvrdíme Vám pracovné podmienky, ponúkneme Vám pracovné miesto a poskytneme kompletné informácie o pracovnej ponuke.
  3. Po prijatí pracovnej ponuky podpíšete a obdržíte zmluvy a  uhradíte poplatok. Poskytneme Vám kontakty na osobu v zahraničí (manažéra alebo zástupcu zamestnávateľa), na ktorého sa môžete v prípade potreby obrátiť.
  4. Pripravíme Vám plán cesty, rezervujeme Vám letenku alebo autobusový lístok a informujeme zamestnávateľa o Vašom príchode.

Súbory cookie použité na tejto stránke sú kategorizované a nižšie si môžete prečítať o každej kategórii a povoliť alebo zakázať niektoré alebo všetky z nich. Ak sú kategórie, ktoré boli predtým povolené, zakázané, odstránia sa z vášho prehliadača všetky súbory cookie priradené k tejto kategórii.