Opatrovateľka v Nemecku sa stáva čím ďalej tým viac vyhľadávanejšou pracovnou pozíciou v zahraničí. Dôvodom su vyššie mesačné zárobky za prácu opatrovateľky oproti iným krajinám. Ide o legálnu prácu v zahraničí, prinášajúcu všetky výhody príjmu v zahraničí.Opatrovateľka v Nemecku pracuje a žije spolu s klientom o ktorého sa stará. Má však stanovenú pracovnú dobu a taktiež voľno. Pozície sú po celom území Nemecka.

Opatrovateľka v Nemecku, miesto práce:

Pracovné pozície pre opatrovateľky sú po celom území Nemecka. Opatrovateľky v Nemecku umiestňujeme celoročne podľa meniacich sa pracovných ponúk a v neposlednom rade podľa požiadaviek opatrovateľky.

Jazykové znalosti a požiadavky na opatrovateľky v Nemecku:

Práca v zahraničí, resp. práca opatrovateľky v Nemecku, si vyžaduje komunikatívnu znalosť nemeckého jazyka. Po prihlásení opatrovateľky na pracovné miesto do Nemecka si Vás preskúšame zo znalosti nemeckého jazyka a poskytneme poradenstvo.

Podmienkou na získanie pracovného miesta opatrovateľky v Nemecku je odborná spôsobilosť - zdravotnícke vzdelanie alebo opatrovateľský kurz. V prípade, že túto podmienku nespĺňate, vyžadujeme prax v oblasti opatrovateľstva, po dobu minimálne 1 roka súvisle, podporenú referenciami.

Pracovná náplň opatrovateľky v Nemecku:

Opatrovateľka v Nemecku sa stará o klienta v jeho domácnosti, o varenie, nakupovanie, upratovanie, podávanie liekov, pomoc pri osobnej hygiene, podávaní stravy, pomoc s prezliekaním, ustielaním, prechádzky, poskytovanie spoločnosti klientom. Výborné pracovné ohodnotenie. Pred vycestovaním do zahraničia od nás dostávate požiadavky na pracovnú činnosť ako aj kompletné informácie o klientovi. Opatrovateľka tak vie, čo od nej nemecká rodina bude požadovať a čo môže očakávať.

Pracovná náplň opatrovateľky:

  • opatrovateľská starostlivosť o klienta,

  • pomoc s varením, hygienou, s prezliekaním, ustielaním, upratovaním,

  • zabezpečenie chodu domácnosti, nakupovanie, varenie

  • prechádzky s klientom a pod.

Vek opatrovateľky:

Požadovaný vek na pozíciu opatrovateľky v Nemecku je od 18 rokov.

Opatrovateľky v Nemecku a mzda:

Výška mzdy na pracovnej pozícii opatrovateľky sa pohybuje v závislosti od rodiny, resp. stavu pacienta a od toho či sa pracuje na živnosť alebo ako zamestnanec. Mzdové rozpätie na pozíciu opatrovateľky v Nemecku, pracujúcej na vlastnú živnosť sa pohybuje cca. 1300 - 1700 € / mesiac (v hrubom, v závislosti od stavu pacienta). S vybavením živnosti Vám radi pomôžeme. Prácu opatrovateľky v Nemecku je možné vykonávať na základe slovenskej živnosti.

Pracovná doba opatrovateľky v Nemecku:

Pracovná pozícia opatrovateľky v Nemecku je na cca 2-3 mesačné turnusy. Medzi turnusmi sú dvojtýždňové až mesačné prestávky - podľa Vašich možností. Voľno počas dňa je na základe dohody s rodinou. Voľno pracovného odpočinku opatrovateľky sa riadi stavom a možnosťami klienta, kde opatrovateľka pracuje.

Poistenie opatrovateliek:

Ak opatrovateľka v Nemecku pracuje na živnosť, zdravotné poistenie si hradí sama. Pred vycestovaním do zahraničia odporúčame všetkým opatrovateľkám uzavrieť komerčné cestovné poistenie a poistenie zodpovednosti za škodu. Toto poistenie je pre opatrovateľky dobrovoľné.

Ubytovanie a strava opatrovateliek:

Pracovná pozícia opatrovateľky v Nemecku má výhodu, že so sebou nenesie náklady súvisiace so stravovaním opatrovateľky.

Doprava opatrovateliek do zahraničia:

Pred vycestovaním pre Vás pripravíme cestovný plán! 

Ako sa prihlásiť na prácu v zahraničí:

Postup je veľmi rýchly a jednoduchý:

  1. Zaregistrujte sa osobne alebo online cez našu stránku
  2. Odošlite nám na info@bmagency.sk ďalšie materiály potrebné na skompletizovanie Vašej registrácie. Predovšetkým: Životopis NJ, Vašu Fotografiu, prípadne odporúčania (ak máte).

Ešte v deň dokončenia registrácie na prácu opatrovateľky do Nemecka odosielame Vaše materiály zamestnávateľom a našim zahraničným partnerom, aby sme Vám umožnili odchod podľa Vašich potrieb. Samozrejmosťou pre odoslanie materiálov je absolvovanie pohovoru v nemeckom jazyku.

Postup vybavenia pracovného pobytu:

  1. Po kompletnej registrácii na prácu v zahraničí Vás zaradíme do databázy a odošleme Vaše materiály do nemeckých rodín.
  2. Potvrdíme Vám pracovné podmienky, ponúkneme Vám pracovné miesto a poskytneme kompletné informácie o pracovnej ponuke.
  3. Po prijatí pracovnej ponuky podpíšete a obdržíte zmluvy a  uhradíte poplatok. Poskytneme Vám kontakty na osobu v zahraničí (manažéra alebo zástupcu zamestnávateľa), na ktorého sa môžete v prípade potreby obrátiť.
  4. Opatrovateľkám pripravíme plán cesty, rezervujeme Vám letenku alebo autobusový lístok a informujeme zamestnávateľa o Vašom príchode.

Opatrovateľka v Nemecku, tipy a odporúčania:

Na základe požiadaviek nemeckých rodín sme pre Vás pripravili možnosť zamestnať sa v Nemecku ako opatrovateľka. V súlade s platnou legislatívou pre Vás zabezpečujeme rodiny po celom územi Spolkovej republiky Nemecko. V roku 2008 nemecká vláda odsúhlasila čiastočné otvorenie svojho pracovného trhu pre kvalifikovaných ľudí z nových členských krajín EÚ vrátane Slovenska.

Opatrovateľky pracujúce v Nemecku tak dostávajú možnosť získať nové pracovné skúsenosti, zdokonaliť sa v nemeckom jazyka, nadobudnúť výbornú prax v zahraničí. Práca v zahraničí, ktorá sa Vám bude páčiť!

 

Súbory cookie použité na tejto stránke sú kategorizované a nižšie si môžete prečítať o každej kategórii a povoliť alebo zakázať niektoré alebo všetky z nich. Ak sú kategórie, ktoré boli predtým povolené, zakázané, odstránia sa z vášho prehliadača všetky súbory cookie priradené k tejto kategórii.