Kurz inštruktora sociálnej rehabilitácie vedie absolventov k tomu, aby dokázali efektívnejšie pracovať s klientom. Klient má byť vedený k väčšej samostatnosti, sebestačnosti a nezávislosti. Inštruktor sociálnej rehabilitácie je po absolvovaní kurzu pripravený aktivizovať klienta a viesť ho k rozvíjaniu vlastných schopností a zručností.

Akreditovaný kurz inštruktora sociálnej rehabilitácie je určený predovšetkým záujemcom s ukončeným stredoškolským vzdelaním s maturitou, sociálnym pracovníkom a pracovníkom v sociálnych službách, ktorí majú osobnostné predpoklady na to, aby dokázali s klientom intenzívnejšie pracovať.

Kurz inštruktorou sociálnej rehabilitácie sa končí vypracovaním a obhajobou projektu, záverečnej práce. Kuz je akreditovaný. Absolventi kurzu môžu pracovať ako inštruktori sociálnej rehabilitácie.

Formy kurzu inštruktora sociálnej rehabilitácie:

  • v dennej forme
  • vo večernej forme
  • výuka môže prebiehať cez pracovné dni ako aj cez víkendy.

Pri začatí kurzu inštruktora sociálnej rehabilitácie sa v úvode robí s účastníkmi kurzu stretnutie, kde sa dohodne kedy vyhouje výuka všetkým ako aj celý priebeh kurzu.

Rozsah kurzu inštruktora sociálnej rehabilitácie:

Kurz je organizovaný v rozsahu 155 vyučovacích hodín. Z toho teoretická časť je v rozsahu 105 hodín a odborná prax v rozsahu 50 hodín. Odborná prax prebieha v zariadeniach sociálnych služieb.

Obsah kurzu inštruktora sociálnej rehabilitácie:

Legislatíva v oblasti sociálnych služieb a súvisiaca legislatíva, Sociálna práca, Sociálna rehabilitácia, Teória a cvičenia, Sociálno psychologický výcvik, Plán rozvoja osobnosti, Nácvik priestorovej orientácie, Nácvik používania pomôcky, prax s klientmi v zariadení sociálnych služieb.

Pre koho kurz organizujeme:

Kurz inštruktora sociálnej rehabilitácie je určeny najmä pracovníkom v zariadeniach sociálnych služieb, individuálnym záujemcom- občanom so stredoškolským vzdelaním s maturitou, ktorí si chcú zvýšiť svoju kvalifikáciu, zariadeniam sociálnych služieb a ich pracovníkom, obciam. Na kurz inštruktora sociálnej rehabilitácie sa môže prihlásiť každy so vzťahom k práci s ľuďmi.

Miesto konania kurzu:

Kurz inštruktora sociálnej rehabilitácie organizujeme na celom území Slovenska, najmä v týchto mestách: Banskej Bystrici, Bratislava, Brezno, Dolný Kubín, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Hlohovec, Košice, Kráľovský Chlmec, Levice, Liptovskom Mikuláši, Lučenec, Malacky, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Rožňava, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Štúrovo, Topoľčany, Trenčín, Trnava,  Veľké Kapušany, Zvolen, Žilina a v ďalších mestách.

Cena kurzu inštruktora sociálnej rehabilitácie:

420€ základna cena kurzu. Poskytujeme aj skupinové zľavy pre uchádzačov, ktorí sa prihlásia v skupinke.

Termíny kurzu:

27.06.2024 - na kurz je potrebné sa vopred prihlásiť buď cez online prihlásenie, telefonicky alebo priamo u nás v kancelárii. 

Účasť na kurze inštruktora sociálnej rehabilitácie je podmienená ukončeným minimálne stredoškolským vzdelaním s maturitou.

Prečo si vybrať náš kurz inštruktora sociálnej rehabilitácie:

  • Skúsení a kvalifikovaní lektori
  • Intenzívna forma výuky prináša rýchle výsledky
  • Nízka cena kurzu
  • Rýchla výuka
  • Po absolvovaní kurzu získate certifikát inštruktora sociálnej rehabilitácie
  • Otvoríte si bránu k novej práci

 

Súbory cookie použité na tejto stránke sú kategorizované a nižšie si môžete prečítať o každej kategórii a povoliť alebo zakázať niektoré alebo všetky z nich. Ak sú kategórie, ktoré boli predtým povolené, zakázané, odstránia sa z vášho prehliadača všetky súbory cookie priradené k tejto kategórii.