Akým spôsobom sa môžem u Vás zaregistrovať?

Naša spoločnosť poskytuje profesionálny, individuálny a osobný prístup k našim uchádzačom o prácu. Aj keď osobné stretnutie uprednostňujeme, nie je to podmienka pre začatie hľadania Vašej novej práce. Môžete sa teda zaregistrovať osobne alebo využiť on-line registráciu cez našu web stránku. Osobný kontakt však vyžadujeme pred vycestovaním za prácou, keďže Vám chceme poskytnúť všetky potrebné informácie a inštrukcie. Stretnutie môže prebehnúť v našej kancelárii alebo u jedného z našich zmluvných partnerov.

Čo ďalej po registrácii?

Na Vašom umiestnení začneme pracovať ešte v deň Vašej kompletnej registrácie, ihneď po spracovaní Vašich údajov zašleme všetky podklady spolu s naším odporučaním a profilom.

Čo v prípade, ak neakceptujem pracovnú ponuku, ktorú dostanem?

Náš partner Vám vyhľadá ponuku presne podľa Vašich požiadaviek, ktoré ste uviedli v dotazníku. Odmietnuť ponuku môžete len z veľmi vážnych dôvodov. Radi si vypočujeme dôvody, prečo ponuku neakceptujete. Podľa našich možností sa Vám pokúsime zabezpečíme ďalšiu pracovnú pozíciu. Pokiaľ však neakceptujete 3 pracovné ponuky, ktoré sú spĺňajú Vami zadané kritéria a možností v životopise, rátajte prosím s tým, že partnerské agentúry Vás vyradia z ich evidencie.

Ako rýchlo môžem vycestovať?

Závisí to od:

  • aktuálneho dopytu zamestnávateľov a agentúr,
  • Vašich pracovných skúseností, jazykových znalostí a kritérií, ktoré kladiete na prácu.

V prípade prihlásenia sa na konkrétnu ponuku a plnení požiadaviek zamestnávateľa je vycestovanie možné v priebehu niekoľkých pracovných dní.

Existuje minimálna doba pre pobyt v zahraničí?

Nie, avšak zamestnávatelia uprednostňujú tých uchádzačov, ktorí sú schopní zostať čo najdlhšie. Preto odporúčame uvažovať o minimálne 4- mesačnom pobyte.

Neovládam žiadny cudzí jazyk. Mám šancu?

Vo všeobecnosti sú vždy uprednostnení uchádzači o prácu, ktorí komunikujú v cudzom jazyku na požadovanej úrovni podľa pozície. V našej ponuke sa však vyskytujú aj voľné pracovné miesta, kde znalosť cudzieho jazyka nie je nutná.

Môžete mi ponúknuť prácu, aj keď nemám požadované pracovné skúsenosti?

Pracujeme aj so spoločnosťami, ktoré poskytnú kompletné zaučenie nášho kandidáta na požadovanú prácu. Naším klientom môžeme ponúknuť aj množstvo pracovných pozícií, kde prax nie je potrebná.

Chcem pracovať len počas prázdnin, je to možné?

Áno, je to možné. O dĺžke pobytu sa informujte v našej kancelárii.

Chcem vycestovať do zahraničia s priateľom, priateľkou. Aké máme šance na spoločné umiestnenie?

Máme aj pracovné pozície, kde je možné umiestniť páry a aj skupiny. Takúto možnosť ponúkajú najmä sklady, baliarne. Pre ostatné pozície však väčšinou platí, že zamestnávateľ posudzuje každého kandidáta osobitne podľa profesijného pozadia a znalostí. Na základe našich doterajších skúsenosti môžeme povedať, že čím väčšie podmienky si naši uchádzači kladú (napr. chcem pracovať len s priateľom/kou, chceme bývať len spolu,…), tým sa ich šance na ich umiestnenie zmenšujú. Nakoľko nám však chodia denne nové a nové pracovné ponuky, s novými požiadavkami, urobíme všetko preto, aby sme vyhoveli aj tým Vašim.

Aké informácie dostanem pred odchodom za prácou?

Každého kandidáta, ktorý akceptuje konkrétnu pracovnú ponuku, informujeme na osobnom stretnutí o:

  • pracovných podmienkach - pozícia, plat, miesto výkonu práce, dĺžka pobytu, …
  • ubytovaní a strave,
  • sociálnom a zdravotnom poistení,
  • registračných procedúrach v krajine,
  • všeobecných informáciách o krajine,
  • kultúre informácie, aby ste sa vyhli "kultúrnemu šoku".

Každý potrebuje nejaký čas na adaptáciu a prispôsobeniu sa životnému štýlu a zvyklostiam v cudzej krajine. Musíte však myslieť na to, že keď pracujete v zahraničí, ste to Vy, kto sa musí prispôsobiť a adaptovať k inej kultúre! Žiadna krajina, ani jej obyvatelia sa neprispôsobia Vám! Pokiaľ chcete pracovný pomer ukončiť skôr ako je uvedené v pracovnej zmluve, musíte postupovať podľa platnej pracovnej legislatívy danej krajiny.

Pomôžete mi so zabezpečením dopravy do zahraničia?

Ešte pred podpisom zmluvy Vám pracovník našej spoločnosti ponúkne jednu z najvýhodnejších alternatív dopravy k Vášmu zamestnávateľovi. V našej spoločnosti si môžete priamo zakúpiť letenky všetkých leteckých spoločností. V prípade, že Vám lietanie nevyhovuje alebo preferujete autobusovú dopravu, v našej kancelárii si môžete zakúpiť aj autobusové lístky. V každom prípade však budete plne informovaný, ako cestovať, aké spoje využiť, aké sú ceny lístkov, či Vás bude niekto čakať na letisku, alebo ako sa máte dostaviť až na miesto Vášho pracoviska.

Vybavíte mi ubytovanie alebo si ho musím zabezpečiť sám?

Väčšina zamestnávateľov poskytuje svojim zamestnancom ubytovanie. Cena za ubytovanie je závislá od štandardu ubytovania, krajiny pracovného umiestnenia – t.j. v niektorých prípadoch je zdarma, v iných si za ubytovanie platíte. Pokiaľ zamestnávateľ nemôže poskytnúť ubytovanie, naša spoločnosť Vám zabezpečí ubytovanie vo Veľkej Británii prostredníctvom našich partnerov, ktorý sa špecializujú na vyhľadávanie a sprostredkovanie ubytovania po celom území Británie.

Koľko peňazí si mám vziať so sebou?

Odporúčame Vám mať pri sebe hotovosť na začiatok aj z dôvodu, že prvú výplatu dostanete až po dohodnutej odpracovanej dobe, týždeň, mesiac. Pri každej práci Vás budeme informovať ako často je vyplácaná mzda, aby ste sa vedeli zariadiť.

Čo sa stane, keď v zahraničí ochoriem?

Väčšina zamestnávateľov zabezpečuje zdravotné poistenie, ktoré Vás poisťuje od prvého dňa Vášho pracovného pobytu. Zamestnávateľ Vás nepoisťuje len v prípade, keď pracujete v zahraničí ako Freelancer - nezávislý pracovník, živnostník. V každom prípade ste v našej agentúre pred odchodom do zahraničia detailne informovaný o všetkých Vašich povinnostiach ohľadne zdravotného poistenia.

Koho môžem v prípade problémov v práci kontaktovať?

Pred odchodom do zahraničia Vám vždy poskytneme kontakt na našich partnerov, ktorí pôsobia v mieste krajiny, kde budete pracovať. V prípade pracovných problémov ich môžete kontaktovať. Samozrejme agentúra BM WORK AGENCY Vám bude tiež k dispozícii počas Vášho pracovného pobytu, prostredníctvom našej asistenčnej linky.

Prácu mi sprostredkovala Vaša agentúra. Môžete mi opäť ponúknuť pracovné miesto?

Samozrejme. Radi zabezpečíme prácu našim kandidátom, ktorí sa po úspešne ukončenom pobyte opäť na nás obrátia. Do materiálov doplníme Vaše nové skúsenosti, zdokonalené jazykové schopnosti, ktoré budeme ďalej prezentovať perspektívnemu zamestnávateľovi podľa Vašich požiadaviek.

Minulý rok som pracoval/a/ v zahraničí. Čo bude s daňami, ktoré som v zahraničí zaplatil?

Naša agentúra Vám pomôže s vrátením daní zo štátu, kde ste pracovali. O vrátenie daní môžete požiadať priamo cez našu web stránku alebo osobne v našej kancelárii. Pre každý štát je potrebné mať iné materiály a preto Vám radi poradíme ako na to.

Nezaujala ma žiadna pracovná ponuka

Nevadí! Pokiaľ máte skutočne záujem pracovať v zahraničí, myslite prosím na to, že denne nás kontaktujú naši klienti a zamestnávatelia s novými pracovnými ponukami zo všetkých odvetví. Majú požiadavky na kandidátov s praxou aj bez praxe, s jazykovými znalosťami i bez znalosti cudzieho jazyka. Vo väčšine prípadov chce náš klient predstaviť vhodného kandidáta okamžite. V takom prípade kontaktujeme našich zaregistrovaných kandidátov, o ktorých pracovných skúsenostiach a požiadavkách máme kompletné informácie. Preto Vaše šance na novú prácu v zahraničí zvýšite a urýchlite tým, že sa čo najskôr zaregistrujete. A ešte dnes nás môže kontaktovať Váš perspektívny zamestnávateľ s ponukou vhodnou práve pre Vás!

Čo potrebujeme k registrácií?

  • 1x životopis v slovenčine alebo v angličtine (pokiaľ máte možnosť, vyplňte dotazník v slovenčine)
  • referencie, certifikáty – nie sú povinné, ale určite vítané.

Tešíme sa na spoluprácu s Vami,

BM WORK AGENCY

Váš spoľahlivý partner

Súbory cookie použité na tejto stránke sú kategorizované a nižšie si môžete prečítať o každej kategórii a povoliť alebo zakázať niektoré alebo všetky z nich. Ak sú kategórie, ktoré boli predtým povolené, zakázané, odstránia sa z vášho prehliadača všetky súbory cookie priradené k tejto kategórii.